Jeden mały szczegół potrafi zmienić stylizację. Dzięki odpowiedniej apaszce, torebce, butom, biżuterii czy czapce możemy być gotowi na inną okazję w ciągu kilku chwil, pozostając w tych samych ubraniach. Dzięki ogromowi akcesoriów dostępnych na rynku pole do popisu dla mających wyobraźnię jest ogromne. Najczęściej wybieranymi dodatkami są:

– obuwie,

– torebki,

– apaszki,

– paski,

– naszyjniki i bransolety,

– okulary,

– czapki.

Odpowiednio dobrane buty mogą zmienić prosty ubiór w wyszukana kreację. Zwykłe jeansy połączone z seksownymi szpilkami sprawia, że będziemy bardziej stylowe i kobiece. Buty z intensywnym kolorze czerwieni, dodatkowo z lakierowanej skóry zmienia kobietę w wampa, podkreślą nogi i wysmuklą sylwetkę. Podobnie z butami u mężczyzn – sportowe albo eleganckie, w zależności od miejsca i sytuacji.

Torby noszą dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oczywiście to piękna płeć ma ich więcej w szafie i może swobodnie dobierać torebki do różnych stylizacji. Powinna mieć dużą torebkę miejską, kilka kopertówek i modne w tym sezonie torebki listonoszki, także takie w kolorze naturalnej skóry. Kolorem torebki można przełamać klasyczne kolory stroju, podkreślić charakter wyjścia, dodać animuszu.

Apaszki niestety nie są dzisiaj popularne, a szkoda. Dzięki wielu możliwościom wiązań i bogatej kolorystyce apaszek można zmienić każdy strój w wyjątkowy i elegancki. Apaszek nie używamy wyłącznie pod szyję – swobodnie zastępują one paski, przewiązane w pasie albo dowiązujemy je do torebki.

Paski nie tylko podtrzymują na miejscu spodnie. Dzięki odpowiednio dobranemu możemy podkreślić kobiecie atuty, np. talię. Dzięki paskom można zmieniając np. luźne sukienki w takie, które ukażą kobiecość i będą idealne na wyjście na spacer, czy kawę.

Biżuteria to istne must have – bez niej trudno podkreślić atuty urody, dodać blasku nawet niezbyt wyszukanej kreacji. Modne w tym sezonie są też wiszące, długie kolczyki i masywne bransolety.

W sezonie wiosenno-letnim ale i zimą wiele osób ma problemy ze słonecznymi promieniami i nosi okulary przeciwsłoneczne. One także mogą pozytywnie odmienić look. Wybór i szkieł, i oprawek jest duży zatem do dzieła.

Czapka to element zimowej stylizacji, chociaż w ciepłe miesiące tez można z nią poszaleć. Można, odpowiednio dobraną, nie tylko podkreślić wizerunek ale także rozświetlić twarz czy podkreślić inne atuty.