W nadchodzącym sezonie na światowych wybiegach królują kolory i oversizowe, luźne kroje – ma być wygodnie i nieco kobieco jak się okazuje. Już kolejny raz projektanci czerpią inspiracje z damskiej garderoby – wiosną i latem fantazyjnie, kolorowo a kolorem numer jeden będzie róż. Czy facet może wyglądać męsko w kombinezonie ? To kwestia uznania, ale na wybiegach pojawiają się już mężczyźni w spódnicach – zaskakujące, ale to fakt.

Jedno jest pewne- koniec  z dopasowanymi, przylegającymi do ciała spodniami – na wybiegu królują szerokie nogawki, często w stylu vintage, z wyższym stanem.

Do łask wracają płaszcze przeciwdeszczowe w różnych wzorach i kolorach o różnych teksturach materiału, w tym i plastikowe peleryny i poncza. Nadal trendy będą puchówki i sportowe kangurki. Czyżby przewidywano większe niż zazwyczaj opady deszczu?

Elegancki mężczyzna znajdzie cos mniej krzykliwego. Garnitury i marynarki będą zyskiwały większy luz, połączony z t-shirtem i ciekawym kolorem  stworzy gustowny strój na co dzień, który z powodzeniem można wykorzystać  w mniej oficjalnych stylizacjach. Na gorące dni można zaszaleć i do marynarki dobrać krótkie spodenki w kant.

Kwieciste koszule to kolejne propozycje na wiosnę lato 2018 roku. Łączone z kontrastowymi spodenkami stworzą iście hawajski look. Do stylizacji coraz częściej wykorzystuje się tez zapomniane, ale jakże lubiane paski.

Dla mniej odważnych projektanci przygotowali cała gamę basicowych ubrań – w prostocie siła – wydawać by się mogło słuszne stwierdzenie.